Илова ба қарори Комиссияи интихоботи вилоят аз 11-уми октябри соли 2019

Илова ба қарори Комиссияи интихоботи вилоят аз 11-уми октябри соли 2019

Комиссияҳои ҳавзаҳои интихоботие, ки ба Шӯрои намояндагони халқи вилояти Самарқанд интихобот мегузаронанд

ШАҲРИ САМАРҚАНД
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Боғибаланд – 1
(Бинои литсейи академии Донишкадаи давлатии тиббии Самарқанд. Шаҳри Самарқанд, кӯчаи Ибни Сино, хонаи рақами 17)
Раиси комиссия:
Маматқулов Фазлиддин Сатторович – ҷонишини директори литсейи академии Донишкадаи давлатии тиббии Самарқанд
Ҷонишини раиси комиссия:
Раҳмонов Камол Самадович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Обод маскан
Котиби комиссия:
Мусаев Обид Сайлидинович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Обод маскан
Аъзои комиссия:
Очилов Ғайрат Норбобоевич – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Геологҳо
Ҷӯраев Иззат Раҳмат ӯғли – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Обод маскан
Қурбонов Шерзод Шухратович – муаллими литсейи академии Донишкадаи давлатии тиббии Самарқанд
Маматқулов Фурқат Ҷӯраевич – ҳуқуқшиноси литсейи академии Донишкадаи давлатии тиббии Самарқанд
Носиров Умидҷон Мӯминович – рӯҳшиноси литсейи академии Донишкадаи давлатии тиббии Самарқанд
Тошпӯлатов Ҷавлон Файзуллаевич – муаллими литсейи академии Донишкадаи давлатии тиббии Самарқанд
Тӯхтаев Наврӯзҷон Абдуғаниевич – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Геологҳо
Ярмуҳаммадов Усмон Қулмуҳаммадович – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Обод маскан
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Афросиёб – 2
(Бинои коллеҷи педагогика ва хизматрасонии касбу ҳунари Самарқанд. Шаҳри Самарқанд кӯчаи Х. Обиддинов, хонаи рақами 7)
Раиси комиссия:
Бердиев Эркин Мамадалиевич – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Ҷонишини раиси комиссия:
Ҳалимов Сулаймон Ғуломович – сардори шӯъбаи Донишкадаи давлатии тиббии Самарқанд
Котиби комиссия:
Нарзиқулова Робия Азизовна – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ғиёсиддин Ҷамшед
Аъзои комиссия:
Оқилова Азиза Толибовна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Афросиёб
Аҳрорқулов Ӯктам Садриддинович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Афросиёб
Бегалиев Файзали Умаралиевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Давронова Гуландом Собирҷоновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Ҷӯрақулов Шохруҳ Мамадамин ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Эргашева Ҳулкар Содиқовна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ғиёсиддин Ҷамшед
Эшмирзаева Шаҳноза Азимҷоновна – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Истиқбол
Мӯминова Дилрабо Акрамовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Сӯзангарон – 3
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 27, кӯчаи Сиёб йӯли, хонаи рақами 80)
Раиси комиссия:
Сайдалиева Замира Пӯлатовна – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 27
Ҷонишини раиси комиссия:
Мӯминова Лола Давроновна – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умуми рақами 27
Котиби комиссия:
Ёдгорова Майрам Нормаматовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 27
Аъзои комиссия:
Абдиев Ҷӯрабек Музаффар ӯғли – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Зоминӣ
Ашурова Камола Тешақуловна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Зоминӣ
Даминова Холида Собировна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ёминӣ
Зоҳидова Зумрад Валиевна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ёминӣ
Маннобова Муниса Абдуваҳобовна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ёминӣ
Маҳмудов Амир Нодирович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 27
Раҳматова Дилшода Аҳмедовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 27
Санаханова Амира Шуҳратовна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Сӯзангарон
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Мустақиллик – 4
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 8. Шаҳри Самарқанд, хиёбони Университет)
Раиси комиссия:
Ҷабборова Лола Исмоиловна – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умуми рақами 8
Ҷонишини раиси комиссия:
Насимова Зайнаб Ҳамидовна – рӯҳшиноси мактаби миёнаи таълими умуми рақами 8
Котиби комиссия:
Тӯхтаева Нозима Ӯлмасовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 8
Аъзои комиссия:
Аҳмедова Гулнора Меликовна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Гӯри Амир
Латипов Қосим Акмал ӯғли – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Мустақиллик
Нурмуродов Дӯстмурод Элмурод ӯғли – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Хӯҷа Юсуф
Раҳматов Миршамс Зариф ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 8
Саъдинов Миразим Музаффарович – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Мустақиллик
Самиева Дилдора Илҳомовна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Хӯҷа Аҳрор Валӣ
Соҳибова Фарангиз Миршодовна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Сиёбча
Холбоева Ситора Зоҳировна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 8
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Сартеппа – 5
(бинои коллеҷи ҳуқуқшиносии Самарқанд, кӯчаи Туркистон, хонаи рақами 5/А)
Раиси комиссия:
Маҳмудов Умид Баҳромович – ҷонишини директори коллеҷи ҳуқуқшиносии Самарқанд
Ҷонишини раиси комиссия:
Равшанов Мунир Неъматович – муаллими коллеҷи ҳуқуқшиносии Самарқанд
Котиби комиссия:
Ибрагимов Ҷамшед Акрамович – муаллими коллеҷи ҳуқуқшиносии Самарқанд
Аъзои комиссия:
Ҳамроева Сайёра Ӯлмасовна – директори литсейи академии филиали Донишгоҳи технологияҳои ахбори Тошканд дар Самарқанд
Мансурова Нодира Пардаевна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 102
Пӯлатов Бекзод Шербекович – директори мактаби варзишии бачагон ва наврасони рақами 2
Раҳимова Дилфуза Негматовна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 105
Усмонов Абдували Муродқулович – директори корхонаи давлатии унитарии ташкилоти идораи профессионалии «Уй-­ҷой таъмир»
Хӯҷаева Гулираъно Музробовна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 106
Алқаров Норбек Тӯлқинович – муаллими коллеҷи ҳуқуқшиносии Самарқанд
Тӯлаев Нодир Тӯлқинович – муаллими коллеҷи ҳуқуқшиносии Самарқанд
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Меҳробод – 6
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 14. Шаҳри Самарқанд, кӯчаи Ипак йӯли, хонаи рақами 23)
Раиси комиссия:
Мирзаева Дилафрӯз Фарҳодовна – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 14
Ҷонишини раиси комиссия:
Хидиров Камолиддин Аҳматович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 14
Котиби комиссия:
Ҳақбердиева Гулшан Шавкатовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 14
Аъзои комиссия:
Бобохонов Элёр Мустафо ӯғли – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 50
Мамадалиева Юлдуз Латифовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 14
Саъдинов Шаҳбоз Шавқиддинович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 18
Салоҳиддинов Завқиддин Асомиддинович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 54
Тӯраев Мансур Суннатович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 16
Холиқова Чарос Абдувафоевна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 13
Холиқулова Дилбар Холмаматовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 58
Юсупов Абдувоҳид Файзуллаевич – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 53
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Истиқлол-7
(бинои Донишкадаи ветеринарияи тиббии Самарқанд, кӯчаи Мирзо Улуғбек, хонаи рақами 77)
Раиси комиссия:
Намозов Шуҳрат Баҳромович – сардори шӯъбаи маънавияти донишкадаи ветеринарияи тиббии Самарқанд
Ҷонишини раиси комиссия:
Тайлоқов Толиб Исақулович – мудири кафедраи Донишкадаи ветеринарияи тиббии Самарқанд
Котиби комиссия:
Боймирзаев Камол Фарҳод ӯғли – ходими Донишкадаи ветеринария тиббии Самарқанд
Аъзои комиссия:
Абдуллаев Шерқӯзи Аҳмадбобоевич – ҷонишини декани Донишкадаи ветеринарияи тиббии Самарқанд
Бӯриев Хусайн Ҳамроқулович – директори маркази скрининги вилоят
Ғафурова Муқаддас Нарзиевна – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Катта ариқ
Мӯминов Ҷамшид Илҳомиддинович – врач-­наркологи диспансери наркологияи вилоят
Примов Элбек Саидазимович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 43
Тангиров Шерзод Абдураҳмонович – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Боғисарой
Шарипова Замира Аминҷоновна – диспетчери саридораи хонишӣ- услубии донишкадаи ветеринария тиббии Самарқанд
Юлдашев Убайдулла – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Катта ариқ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Турон‑8
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами19, кӯчаи Лоҳутӣ, хонаи рақами 134)
Раиси комиссия:
Бӯриев Тӯлқин Раҳматович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 19
Ҷонишини раиси комиссия:
Ҷӯраев Олим Ҳамроқулович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Лоҳутӣ
Котиби комиссия:
Бӯриев Фазлиддин Мирсалимович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 19
Аъзои комиссия:
Маҷидов Ҳусан Латиф ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 19
Орифзода Мадина – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Тутзор
Муродов Ҳоҷимурод Хурсанмуродович– аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Боғдод
Камолова Ҳусния Тенглашовна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Зиёкорон
Нормуродова Асила Сайфиназаровна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 19
Исломова Дилором Зафар қизи – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Рӯдакӣ
Эргашева Гулбаҳор Ботировна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Гулбаҳор
Шерматова Моҳигул Ӯктам қизи – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 19
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Ватанпарвар‑9
(бинои коллеҷи саноати сабук ва иқтисодиёти касбу ҳунари Самарқанд, кӯчаи Мирзо Бедил, хонаи рақами 16)
Раиси комиссия:
Мусурмонова Шодия Холмуродовна – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Ҷонишини раиси комиссия:
Козимов Мамат Маматулматович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҳунармандон
Котиби комиссия:
Раҳимов Холмурод Абдуллаевич – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Дӯстлик
Аъзои комиссия:
Мансурова Насиба Мардоновна – раиси ширкати мулкдорони хонаву ҷойи «Нурли ҳаёт»
Муродуллаев Отаниёз Зайниддин ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Насимов Талъат Насимович – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ватанпарвар
Нурбеков Камол Анорбой ӯғли – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҳунармандлар
Раҳимова Гулноза Аббосовна – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Толлибоев Ғайбулла Раим ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Ҳақбердиева Барно Аминҷоновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Эсиргапова Озода Раҷабовна – аъзои ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҳунармандлар
НОҲИЯИ ОҚДАРЁ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Лойиш‑10
(бинои мактаби варзишии бачагон ва нав­расони ноҳия, шаҳраки Лойиш, кӯчаи Амир Темур)
Раиси комиссия:
Ашуров Шомурод Тоштурдиевич – сардори шӯъбаи тарбияи ҷисмонӣ ва варзиши ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Умаров Қаршибой Ҷонузоқович – ҷонишини раиси шӯъбаи хазинаи «Нуронӣ»-и ноҳия
Котиби комиссия:
Пӯлатов Абдулла Хайруллаевич – мутахассиси шӯъбаи тарбияи ҷисмонӣ ва варзиши ноҳия
Аъзои комиссия:
Бӯронов Ҳусан Элмуродович – директори мактаби тарбияи ҷисмонӣ ва варзиши ноҳия
Сафарова Гулнора Синдоровна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 29
Мавлонов Ҷавлон Мавлонович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 29
Баҳромов Самариддин Эшпӯлатович – ҷонишини директори мактаби варзишии бачагон ва наврасони ноҳия
Қурбонов Мамарасул Абилқосимович – раиси Шӯрои иттифоқи касабаи ходимони агросаноати ноҳия
Раҳмонова Феруза Зайниддиновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 28
Ӯроқов Ҷонибек Ҷӯрақулович – сардори инспексияи ҳифзи экология ва муҳити атрофи ноҳия
Камолова Дилафрӯз Нахаловна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 22
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Янгиқӯрғон‑11
(бинои шӯъбаи маданияти ноҳия, шаҳраки Лойиш, кӯчаи Амир Темур)
Раиси комиссия:
Ҷахпаров Насим Обидхонович – мудири шӯъбаи маданияти ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Ҳамроев Хуршид Эргашевич – сардори хоҷагии фермерии «Бойбута замини»
Котиби комиссия:
Қурбонова Феруза Баҳодир қизи – ходими шӯъбаи маданияти ноҳия
Аъзои комиссия:
Турсунов Руслан Собирович – пешрави ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Хӯҷанова Дилафрӯз Ҷаноновна – ходими шӯъбаи хоҷагии ҷангали ноҳия
Пирматов Толиб Эшмуродович – ҷонишини мудири шӯъбаи маданияти ноҳия
Ниёзова Маҳфуза Сироҷиддиновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 47
Ҷӯраев Элёр Очилович – сардори филиали корхонаи давлатии «Ермулккадастр»-и ноҳия
Қиличев Азимҷон Тиркашевич – раиси кумитаи иттифоқи касабаи Иттиҳоди тиббии ноҳия
Рашидова Феруза Холматовна – мудираи ташкилоти таълими томактабии 32
Абдуҳакимов Ғолиб Ҳусанович – юрист-­консулти шӯъбаи молия ҳокимияти ноҳия
НОҲИЯИ БУЛУНҒУР
Ҳавзаи интихоботии Булунғур‑12
(бинои коллеҷи педагогика ва варзиши Булунғур, кӯчаи Оқтепа)
Раиси комиссия:
Дадилов Собир Убайдуллаевич – ҷонишини директори коллеҷи педагогика ва варзиши Булунғур
Ҷонишини раиси комиссия:
Тоғаев Ӯктам Ҷӯрақулович – муаллими коллеҷи педагогика ва варзиши Булунғур
Котиби комиссия:
Умурзоқов Шарофиддин Турғун ӯғли – муаллими коллеҷи педагогика ва варзиши Булунғур
Аъзои комиссия:
Қодиров Акобир Абдураҳмон ӯғли – инспектори шӯъбаи Хазинаи нафақаи берун аз буҷети ноҳияи Булунғур
Бобобеков Алибек Норҷигитович – сар­ҳуқуқшинос-­маслиҳатчии шӯъбаи молияи ноҳия
Шарипова Феруза Рустамовна – муқовачии ҳуҷҷатҳои шӯъбаи Хазинаи нафақаи берун аз буҷети ноҳияи Булунғур
Хабиев Обид Одил ӯғли – мудири корҳои хоҷагии шӯъбаи молияи ҳокимияти ноҳия
Содиқов Фазлиддин Эгамбердиевич – муаллими коллеҷи педагогика ва варзиши Булунғур
Мусурмонов Ҳусниддин Авазбоевич – мутахассиси шӯъбаи молияи ҳокимияти ноҳия
Қулбоева Машҳура Намозовна – муаллимаи коллеҷи педагогика ва варзиши Булунғур
Ёрмуҳаммедов Учқун Самандарович – муаллими коллеҷи педагогика ва варзиши Булунғур
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Килдон –13
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами‑42, маҳаллаи Кичик Килдон)
Раиси комиссия:
Санақулов Шукрулло Исоқулович – директори коллеҷи касбу ҳунари саноати Булунғур
Ҷонишини раиси комиссия:
Cулаймонов Одилҷон Эргашевич – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари саноати Булунғур
Котиби комиссия:
Хӯҷаёров Қаҳрамон Бозорбоевич – сарҳисобдори коллеҷи касбу ҳунари саноати Булунғур
Аъзои комиссия:
Эргашев Муслимбек Алиҷон ӯғли – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 42
Тӯхтаев Мурод Юлдашевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 42
Бозорова Дилрабо Тошмуродовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 42
Убайдуллаев Ҷавоҳир Абдуҷалолович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 42
Тӯраев Акмал Ӯрозалиевич – тадбиркори хусусӣ
Ӯролов Акрам Ашурович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 2
Мирзаев Собир Қаюмович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 2
Эшонқулов Раҳмонқул Алимович – тадбиркори хусусӣ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Мингчинор‑14
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 36, маҳаллаи Мингчинор)
Раиси комиссия:
Нaмозoвa Лoлa Xолбоeвнa – дирeктoри мактаби миёнаи таълими умумии рақами 36
Ҷонишини раиси комиссия:
Ӯтамуродова Манзура Суюновна – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами‑36
Котиби комиссия:
Сатторов Акромҷон Олимович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 36
Аъзои комиссия:
Бeкбoeвa Дилнoзa Эркинбoeвнa – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 36
Тӯрaевa Сaхoбaтҳoл Aбдуллaевна – тадбиркори тартиби якка
Турсунбоев Элзод Салоҳиддинович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 36
Бoлтaев Дилшoд Aбдунaзaрoвич – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Гулзор
Абдуҷабборов Содиқ Авазбоевич – коргари хоҷагии фермерии «Авазхон даласи»
Ҷабборов Дилшод Мелибоевич – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Мингчинор
Мамадалиева Ҷамила Суюновна – сардори хоҷагии фермерии «Абдулла равнақи»
Мардонов Маҳрамқул – тадбиркори хусусӣ
НОҲИЯИ ҶОМБОЙ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Деҳқонобод‑15
(бинои коллеҷи транварзиши Ҷомбой, маҳаллаи Назар, деҳаи Назар)
Раиси комиссия:
Холматов Зубайдулла Ибодуллаевич – сардори шӯъбаи тарбияи ҷисмонӣ ва варзиши ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Полвонов Шохруҳ Толибович – сармутахассиси шӯъбаи тарбияи ҷисмонӣ ва варзиши ноҳия
Котиби комиссия:
Қодирова Хуршида Нуриддиновна – сармутахассиси шӯъбаи тарбияи ҷисмонӣ ва варзиши ноҳия
Аъзои комиссия:
Тоҷиев Мурод Шербоевич – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 31
Хӯрозов Зоҳидҷон Қаҳрамонович – сарҳисобдори коллеҷи транварзиши Ҷомбой
Ризаев Дилмурод Боймат ӯғли – рӯҳшиноси мактаби миёнаи таълими умумии рақами 31
Муртазақулова Лола Холбоевна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 11
Ҷайноқова Ойбаҳор Мамадалиевна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 7
Ӯринова Фарида Абдураҳмоновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 32
Мардонов Достонбек Аҳатқулович – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 31
Қувондиқов Ойбек Рӯзимуродович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 17
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Ҳалвоӣ‑16
(бинои коллеҷи касбу ҳунари саноати сабуки Ҷомбой, маҳаллаи Каттақишлоқ, деҳаи Каттақишлоқ)
Раиси комиссия:
Муҳаммадиев Ҳамза Аслиддинович – ҷонишини мудири шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Раиси комиссия:
Юлтаев Дилшод Эшпӯлатович – мутахассиси шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Котиби комиссия:
Файзуллаев Элмурод Байдуллаевич – рӯҳшиноси мактаби миёнаи таълими умумии рақами 22
Аъзои комиссия:
Ортиқов Нуриддин Эшқувватович – муаллими коллеҷи касбу ҳунари саноати сабуки Ҷомбой
Анваров Муҳаммад Аъламович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 22
Умарова Мадина Тилабовна – сардориҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 19
Лапасов Акбар Тӯйчи ӯғли – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 20
Тӯлаганова Ойгул Омоновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 22
Қулматова Раъно Ҳотамовна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 20
Ӯроқова Шаҳло Абдумуродовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 3
Одилов Эркин Фозилбоевич – услубшиноси шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Кӯкгумбаз‑17
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 35-и ноҳияи Ҷомбой, маҳаллаи Кӯкгумбаз, деҳаи Бойбоғиш)
Раиси комиссия:
Тӯхтаев Ҷаҳонгир Амирович – ҷонишини мудири шӯъбаи таълими томактабии ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Ҳамроев Олим Ҳазратқулович – сарҳуқуқ­шинос-­консулти шӯъбаи таълими томактабии ноҳия
Котиби комиссия:
Нарзуллаев Отамурод Аҳмадович – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари иқтисодиёти Ҷомбой
Аъзои комиссия:
Аббосова Саида Файзиевна – мудираи пункти шифокории деҳаи «Оқ олтин»
Рустамова Дилбар Ёрмаматовна – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 2
Маҳмудов Дилшод Қиличхонович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 9
Муродова Шоҳиста Олим қизи – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 11
Турсунқулов Эшқул Азимович – раҳбари маркази маданият ва истироҳати «Кӯкгумбаз»
Сатторов Маъруфҷон Қӯшмуродович –муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 14
Абдуҳамидов Мадаминбек Ғайрат ӯғли –муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 35
Бобохонов Ҷаҳонгир Эркинович – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1

НОҲИЯИ ПАЙАРИҚ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Саноат –18
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами‑5, маҳаллаи Ҷавшар ота)
Раиси комиссия:
Хӯҷанафасов Фармон Бекқулович – раиси шӯъбаи хазинаи «Нуронӣ»-и ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Мансуров Лутфулло Исроилович – мутахассиси шӯъбаи хазинаи нафақаи ғайрибуҷавии ноҳия
Котиби комиссия:
Исмоилов Бектош Туймаевич – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҷавшар ота
Аъзои комиссия:
Кӯбаев Шарофиддин Темирбоевич – ҷонишини сардори шӯъбаи ветеринарияи ноҳия
Мардиев Ҳабибулло Раҳматович – сармуҳандиси садорати ободонии ноҳия
Галабоев Мусурмон Суннатович – устои филиали «Пайариқноҳиягаз»
Ӯрозқулов Собирҷон Ҳамидович – мутахассиси садорати ободонии ноҳия
Рӯзимуродова Муаттар Сайфуллоевна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 17
Рӯзимуродов Шамсиддин Михлибоевич – ҷонишини сардори корхонаи давлатии «Ермулккадастр»-и ноҳия
Ҳамроев Анвар Абдунабиевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 3
Норқулов Ҷасур Абдунабиевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 6
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Гулис­тон‑19
(бинои коллеҷи касбу ҳунари иқтисодиёт ва сервиси Пайариқ, маҳаллаи Тоҳиршайх)
Раиси комиссия:
Мингбоев Фарҳод Неъматович – директори коллеҷи касбу ҳунари хизмати маишии Пайариқ
Ҷонишини раиси комиссия:
Умурзоқов Ҳаким Тулакбоевич – раиси МТП‑и муқобили «Гулобод дунё»
Котиби комиссия:
Ӯсаров Мансур Баҳодурович – директори мактаби варзишии бачагон ва наврасони рақами 1-и ноҳия
Аъзои комиссия:
Омонов Шуҳрат Узоқович – раиси ҷамъияти масъулияташ маҳдуди «Пайариқ деҳқон бозори»
Қаршибоев Хӯроз Каримович – раиси МТП‑и муқобили «Пахтакор»
Эргашева Фарида Исматуллоевна – роҳбари Маркази бачагонаи «Баркамол авлод»-и ноҳия
Саманов Илҳом Абилаевич – ҷонишини раиси шӯъбаи Хазинаи «Нуронӣ»-и ноҳия
Иброҳимов Эркин Неъматович – инспектори шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Қосимова Зулфия Тиркашевна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 16
Каримов Зафар Каримович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 30
Лақаев Зуҳриддин Зайниддинович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 30
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Бирлашган‑20
(бинои коллеҷи касбу ҳунари хизматрасонӣ ва сервиси Пайариқ, маҳаллаи Халқобод)
Раиси комиссия:
Қодиров Беркин Мийлиевич – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари хизматрасонӣ ва сервиси Пайариқ
Ҷонишини раиси комиссия:
Аҳмедов Адҳам Самарович – сардори хоҷагии фермерии «Сирли ихтиро»
Котиби комиссия:
Равшанов Санҷар Толибҷонович – муаллими коллеҷи касбу ҳунари хизматрасонӣ ва сервиси Пайариқ
Аъзои комиссия:
Саидов Зиёдулло Музаффарович – мудири манзилгоҳи донқабулнамоии Чалак
Имомов Тӯлқин Шодиевич – сардори хоҷагии фермерии «Тӯполос»
Ҳамидова Муҳаббат Дагаровна – мутахассиси шӯъбаи Хазинаи ғайрибуҷавии ноҳия
Абдураҳмонова Лобар Ботировна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 72
Муродова Гулбаҳор Аҳмедовна – ҳамшираи пункти тиббии деҳаи «Чоштепа»
Сувонова Ойхумор Аъзамовна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 23
Болтаев Акбар Исмоилович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 82
Қаршиев Воҳид Норқулович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 71
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Пайариқ‑21
(бинои коллеҷи хизматрасонии Пайариқ, маҳаллаи Қумчуқ)
Раиси комиссия:
Рашидов Салоҳиддин Рафиқович – сардори шӯъбаи захираҳои замин ва кадастри давлатии ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Маҷидов Азиз Абдувалиевич – раиси шӯъбаи Ҷамъияти кӯмакрасони мудофиаи «Ватанпарвар»-и ноҳия
Котиби комиссия:
Ҳасанова Насиба Мелисовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 79
Аъзои комиссия:
Ғаниев Баҳодур Баҳриевич – раиси ПМТ‑и муқобили «Ҳасан-­Ҳусан муҳандислари»
Баротов Асқар Қаршибоевич – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Бурқут
Туропов Баҳодур Шунқорович – раҳбари бадеии маркази маданияти «Чалак»
Шакаров Абдуқаҳҳор Раҷабович – ҷонишини сардори корхонаи «Челак электр тармоқлари»
Усмонов Исомиддин Ҳазратович – сардори хоҷагии фермерии «Ҳазрат полвон Усмонов»
Шодиев Худоёр Акромович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 65
Ҷӯрақобилов Ҷамолиддин Мардиевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 79
Нурмаматов Ҷасур Тошпӯлатович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 79
НОҲИЯИ ҚӮШРАБОТ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Ҷӯш‑22
(бинои коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии Ҷӯш, ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҷӯш ота)
Раиси комиссия:
Ӯрозов Холмурод Баҳромович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 56
Ҷонишини раиси комиссия:
Нарзуллоев Убайдулло – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 62
Котиби комиссия:
Чинниқулов Ӯткир Толлибоевич – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 64
Аъзои комиссия:
Йӯлдошев Аллаёр Худойбердиевич – котиби маҳаллаи ҷамъомади шаҳрвандони Ҷӯш ота
Бобоназарова Клара Абдуғаниева – ҳамшираси филиали Иттиҳоди тиббии ноҳия
Зоиров Ӯроз Қӯчқорович – муҳандиси шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Ашуров Мамарасул Қодирович – ҳисобдори шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Рӯзиев Нуриддин Мингбоевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 25
Эшмонов Искандар Қувондиқович – ронандаи маркази ёрии таъҷилии ноҳия
Раҷабов Собир Ҳасанович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 47
Ялғошев Холбой Файзуллоевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 61
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Қӯшработ‑23
(бинои коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қиш­лоқи Қӯшработ, кӯчаи Зиё, хонаи рақами 5)
Раиси комиссия:
Холиқулов Холмирзо Сайитқулович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Ҷонишини раиси комиссия:
Назаров Бобомурод Чӯтбоевич – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 78
Котиби комиссия:
Маматов Ҷасур Холмонович – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Аъзои комиссия:
Примқулов Олимҷон Бӯрибоевич – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 85
Юсупов Шаҳобиддин Болқибоевич– услубшиноси шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Худойбердиева Дилором Суннатуллоевна – муаллимаи мактаби мусиқа ва санъати бачагонаи ноҳия
Абдуқодиров Нурмурод Норқозоқович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 81
Шодиев Шаҳзод Фурқат ӯғли – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Юлдошев Толиб Қаршибоевич – ходими шӯъбаи таълими томактабии ноҳия
Бибитова Шаҳноза Неъматулло қизи – рӯҳшиноси амалиётии мактаби миёнаи таълими умумии рақами 82
Эгамқулов Ҷамолиддин Садриддин ӯғли – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пичот
НОҲИЯИ ИШТИХОН
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Митан‑24
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41, шаҳраки Митан, хонаи рақами 1)
Раиси комиссия:
Шакаров Ӯткир Норбоевич – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41
Ҷонишини раиси комиссия:
Хӯҷаев Турсун Абдуллоевич – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи ба номи Қ. Қаршиев
Котиби комиссия:
Усмонова Гулҷаҳон Фарҳодовна – котибаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41
Аъзои комиссия:
Бозоров Обид Бердиқулович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41
Сафаров Фарҳод Ӯроқбоевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41
Абулқосимов Эргаш – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи ба номи Қ. Қаршиев
Содиқова Анор Файзуллоевна – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи ба номи Қ. Қаршиев
Загидулина Зайтуна – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи ба номи Қ. Қаршиев Тӯрақулова Фотима Нуриддиновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41
Ӯроқов Олимхон Ӯролович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41
Холмуродов Абдуманнон Тоирович – шифокор-­стоматологи поликлиникаи шаҳраки Митан
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Иштихон‑25
(бинои коллеҷи касбу ҳунари сохтмон ва хоҷагии коммуналии Иштихон. Шаҳри Иштихон, кӯчаи Иштихон, хонаи рақами 7) 
Раиси комиссия:
Отахонов Алӣ Комилович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Иштихон
Ҷонишини раиси комиссия:
Самандарова Нилуфар Очиловна – муаллимаи коллеҷи педагогикаи Иштихон
Котиби комиссия:
Ғаниева Қандолат Абдураҳим қизи – котибаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 35
Аъзои комиссия:
Кенҷаев Холмамат Бегманович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Иштихон
Ашуров Шодиёр Қурбонович – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари сохтмон ва хоҷагии коммуналии Иштихон
Давронов Суюндик – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Иштихон
Юлдашев Сайфиддин Очилович – сардори шӯъбаи иттиҳоди тиббии бемориҳои сироятии ноҳия
Муҳаммаддиёров Зиёвуддин Нуриддинович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Иштихон
Усмонова Гулбаҳор Умаровна –ҷонишини директори мактаби давлатии ихтисосонидаи таълими умумии рақами 1
Ҳасанов Пӯлод Олимович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Иштихон
Ғаниев Абдусалом Абдураҳим ӯғли – тадбиркори хусусӣ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Халқобод‑26
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 5, ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Халқобод, деҳаи Халқобод)
Раиси комиссия:
Туробов Шаробҷон Шакарович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 5
Ҷонишини раиси комиссия:
Норқулов Сайдулло Каримович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 5
Котиби комиссия:
Аннақулова Чарос Мамарасуловна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 5
Аъзои комиссия:
Қурбонова Гулнора Тешабоевна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Халқобод
Эшназаров Акбар Иззатуллаевич – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 5
Рӯзиев Адҳам Аҳмадович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 3
Турсунова Шаҳноза Асроровна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Кенҷаева Шоҳида Баҳриддиновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 5
Мардиев Толиб Абдумаликович – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Халқобод
Бошмонова Соҳиба Муродқобиловна – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Халқобод
Ӯролов Норбобо Туробович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 5
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Ӯртақишлоқ‑27
(бинои коллеҷи касбу ҳунари иҷтимоӣ-­иқтисодӣ ва сервиси Иштихон, ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Янгиравот, деҳаи Ӯртақишлоқ)
Раиси комиссия:
Қаршиев Илҳом Имомович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Янгиравот
Ҷонишини раиси комиссия:
Усмонова Раҳима Ӯктамовна – ҳамшираи шафқатиполиклиникаи оилавии деҳаи Нурли диёр
Котиби комиссия:
Турсунов Шерзод Хуррамович – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Зартеппа
Аъзои комиссия:
Эшқулов Орзумурод Исоқулович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 6
Бобоназарова Зилола Тошпӯлодовна – рӯҳшиноси мактаби миёнаи таълими умумии рақами 6
Абдураҳмонова Орзугул Файзуллоевна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 6
Бекмуродов Ҳасан Нуруллоевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 6
Қорабоева Шоҳиста Йӯлдошевна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 6
Эрдонов Ҷӯрабек Узоқович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Қораев Тӯлқин Холҷигитович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Кӯбаев Ортиқ Мамараҷабович – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари иҷтимоӣ-­иқтисодиёт ва сервиси Иштихон
НОҲИЯИ КАТТАҚӮРҒОН
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Каттақӯрғон‑28
(бинои коллеҷи касбу ҳунари хизматрасонӣ ва сервиси собиқи Каттақӯрғон, маҳаллаи Каттакӯрпа)
Раиси комиссия:
Ҳакимов Абдураҳим Нуриддинович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 59
Ҷонишини раиси комиссия:
Ҷӯраев Мурод Қӯчқорович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 55
Котиби комиссия:
Умиров Ҷамшед Комилҷонович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 55
Аъзои комиссия:
Хӯҷанов Олимҷон Мардонович – мутахассиси филиали Панҷшанбеи шӯъбаи Бонки СТ «Халқ банки»
Шодиев Авазхон Абдувоҳидович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 56
Рӯзимуродов Хуршед Ҷӯрақулович – шифокори шӯъбаи ёрии таъҷилии Иттиҳоди тиббии ноҳия
Назаров Олимҷон Сайимович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 57
Эргашева Инобат Аминовна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Олмазор
Муҳаммадиева Матлуба Абдувоҳидовна – мудираи ташкилоти таълими томактабии рақами 33
Абдураимов Аслбек Эркин ӯғли – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 42
Ӯроқов Зоир Раҳматович – раиси ПМТ‑и муқобили «Гранд-­транс»
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Қорадарё‑29
(бинои коллеҷи касбу ҳунари информатика ва хизматрасонии собиқи Панҷшанбе, маҳаллаи Боғот)
Раиси комиссия:
Қаршиев Валиҷон Зубайдуллоевич – сардори шӯъбаи почтаи Панҷшанбеи «Ӯзбекистон почтаси»
Ҷонишини раиси комиссия:
Эгамов Мадраҳим Каримович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 63
Котиби комиссия:
Имомов Элдор Турсунмуродович – услубшиноси шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Аъзои комиссия:
Ботуров Шерзод Ҳамидуллоевич – иҷрокунандаи вазифаи сардори шӯъбаи маданияти ноҳия
Турсунов Ҳосил Бозорович – шифокори иттиҳоди тиббии ноҳия
Ҳасанова Меҳрубони Тошпӯлатовна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 2
Худойқулов Меҳриддин Камолиддинович – ходими шӯъбаи таълими томактабии ноҳия
Турдиев Улуғбек Муҳаммадиевич – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Дӯстлик
Тоғаев Рустам Орипович – сармутахассиси шӯъбаи Агроинспексияи ноҳия
Худойбердиева Замира Баҳриддиновна – рӯҳшиноси муассисаи таълими томактабии рақами 23
Тӯрақулов Ӯктам Тошниёзович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 82
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Каттаминг‑30
(бинои коллеҷи педагогикаи собиқи Каттақӯрғон, маҳаллаи Мундиён)
Раиси комиссия:
Шодиев Бахтиёр Муяссарович – ҷонишини сардори шӯъбаи Хазинаи нафақаи ғайрибуҷавии ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Саъдуллаев Убайдулло Абдуқаҳҳорович – иҷрокунандаи вазифаи саршифокори маркази давлатии назорати санитария-­эпидемиологии ноҳия
Котиби комиссия:
Мусаев Обид Неъматуллоевич – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Каттаминг
Аъзои комиссия:
Абдиев Ҷалолиддин Султонович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 20
Алимов Ибодулло Ғайбуллоевич – мудири шӯъбаи Иттиҳоди тиббии ноҳия
Муродов Ғофур Пардаевич – раиси Ҷамъияти масъулияташ маҳдуди «Пайшанба деҳқон бозори»
Мавлонов Эшниёз – раиси ПМТ‑и муқобили ба номи Мардӣ Султонов
Зоиров Тӯхтасин Бердиқулович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Валиҷон
Халилов Замонали Ортиқович – шифокори маркази назорати давлатии санитария-­эпидемиологияи ноҳия
Ҳайдарова Латофат Очиловна –мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 5
Мусаева Муқаддас Актамовна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 63
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Саройқӯрғон‑31
(бинои коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қишлоқи Кадан, маҳаллаи Кадан)
Раиси комиссия:
Ҷуманазаров Тоҳир Ҷамолиддинович – ҷонишини мудири шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Туробов Талантҷон Ботир ӯғли – тадбиркори хусусӣ
Котиби комиссия:
Тӯхтамишев Достонҷон Маматмурод ӯғли – сарҳисобдори Шӯрои ноҳиявии Иттифоқи ҷавонони Ӯзбекистон
Аъзои комиссия:
Бозоров Ҳикматулло – раиси иттиҳоди истеъмолгарони оби «Политемит-­БХ»
Санақулова Матлуба Шамшиевна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 29
Муҳаммадиев Илҳом Латипович – сардори хоҷагии фермерии «Робия Муҳаммадиева И.М.Л»
Нормуродов Беҳзод Бектошевич – сардори филиали «Каттақӯрғонноҳиягаз»
Бозорова Раъно Абдуллоевна – мудираи пункти шифокории деҳаи «Чӯянчи»
Муртазаев Расул Саъдуллаевич – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Қушбегӣ
Халилов Абдували Юлдашевич – ҷонишини раиси шӯрои мувофиқгардонии фаъолияти органҳои худидоракунии шаҳрвандони ноҳия
Усмонов Фарҳодҷон Актамович – саргидротехники шӯъбаи ирригатсияи ноҳия
ШАҲРИ КАТТАҚӮРҒОН
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Сӯфи Оллоёр‑32
(бинои театри драмаи шаҳри Каттақӯрғон кӯчаи А.Навоӣ хонаи рақами 106)
Раиси комиссия:
Эргашев Шерали Мавлонович – саршифокори сиҳатгоҳи «Марварид»
Ҷонишини раиси комиссия:
Холиқов Ҷӯрабек Нуруллаевич – ҷонишини идоракунандаи филиали шаҳри Каттақӯрғони Бонки миллии фаъолияти иқтисоди берунӣ
Котиби комиссия:
Юзбоева Зоҳида Зокирҷоновна – котибаи шӯъбаи шаҳрии Хазинаи ҷамоатии хайриявии «Маҳалла»
Аъзои комиссия:
Ризаев Фаррух Нурхонович – сармутахассиси Шӯрои шаҳрии Иттифоқи ҷавонони Ӯзбекистон
Қиличев Умид Шералиевич – раиси шӯрои шаҳрии иттфиоқи касабаи ходимони таълим, фан ва маданият
Қиличева Гӯзал Зуҳриддиновна – муаллимаи мактаб-­интернати махсуси ёрирасони рақами 5
Раҷабов Сардор Убайдуллоевич – ҷонишини сардори шӯъбаи хазинадории шаҳр
Ҳусанов Саидҷон Ғуломович – мудири шӯъбаи шифохонаи марказии шаҳр
Муҳаммадиев Олимҷон Ботирович – сардори филиали Каттақӯрғон Бонки СТ «Агробанк»
Бӯтаева Нилуфар Фахриддиновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 17
Рӯзиев Рустам Файзуллаевич – ҷонишини директори мактаб-­интернати махсуси ёрирасони рақами 5
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Сарой‑33
(бинои коллеҷи педагогикаи Каттақӯрғон, кӯчаи Амир Темур хонаи рақами 6»а»)
Раиси комиссия:
Нуруллоева Шоира Абдуллоевна – сардори иттиҳоди тиббии шаҳр
Ҷонишини раиси комиссия:
Холмуродов Бахтиёр Баҳодурович – сардори шӯъбаи хазинадории шаҳр
Котиби комиссия:
Раҳимов Эркинҷон Абдураҳмонович – ҷонишини раиси шӯрои шаҳрии органҳои худидораи шаҳрвандон
Аъзои комиссия:
Эргашев Ҷавлон Қувондиқович– раҳбари гурӯҳи шӯъбаи шаҳрии Хазинаи нафақаи ғайрибуҷавӣ
Бозоров Одил Қодирович – сардори шӯъбаи маданияти шаҳр
Шодмонов Шуҳрат Абдувалиевич – мудири лабораторияи шӯъбаи ветеринарияи шаҳр
Тоҳирова Мавлуда Носировна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 9
Ишманова Диана Нурмамадовна – ходими шӯъбаи молияи ҳокимияти шаҳр
Эргашев Ойбек Солиевич – ҷонишини идоракунандаи филиали Каттақӯрғони Бонки СТ «Агробанк»
Рашидов Ӯлмас Абдухалилович – сардори шӯъбаи филиали Каттақӯрғони Бонки миллии иқтисоди беруна
Мустафоев Бектош Саъдуллоевич – сардори шӯъбаи филиали Каттақӯрғон БҲТ «Қишлоқ қурилиш банк»

НОҲИЯИ НАРПАЙ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Оқтош‑34
(бинои мактаби мусиқа ва санъати бачагонаи рақами 13, маҳаллаи Амир Темур, кӯчаи Э. Равшанов хонаи рақами 5)
Раиси комиссия:
Ботиров Нуриддин Меҳриддинович – муҳандиси участкаи байниноҳиявии тобеи Филиали ҳудудии вилоятии таъминоти гази рақами 4
Ҷонишини раиси комиссия:
Қиличов Ҳабибулла Аҳмедович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Халқобод
Котиби комиссия:
Обилов Отабек Маҳмудович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 59
Аъзои комиссия:
Қиличев Ҷасурбек Шуҳратович – сардори шӯъбаи адлияи ноҳия
Ҷомуродов Нурбек Зиёдуллоевич – муаллими коллеҷи касбу ҳунари тадбиркорӣ ва сервиси Оқтош
Каримов Ҷасурбек Бахтиёрович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 55
Хӯҷаев Маъруф Абдумалик ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 57
Хайруллоев Асқар Ибодуллоевич – услубшиноси шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Низомов Алишер – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 64
Ӯринова Наргиза – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 64
Ҳикматова Дилноза Анваровна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 60
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Мирбозор‑35
(бинои коллеҷи касбу ҳунари сохтмони роҳ ва автосервиси Нарпай, маҳаллаи Дедан, деҳаи Дедан)
Раиси комиссия:
Турсунов Орифалӣ Самандарович – директори коллеҷи касбу ҳунари сохтмони роҳ ва автосервиси Нарпай
Ҷонишини раиси комиссия:
Бобоёров Аҳрор Шуҳратович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 31
Котиби комиссия:
Очилов Отабек Юлдошевич – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 16
Аъзои комиссия:
Набиев Иззатулло Умрзоқович – рӯҳшиноси коллеҷи касбу ҳунари сохтмони роҳ ва автосервиси Нарпай
Султонов Ҳамза Озодович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 16
Бӯронова Ирода Низомовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 31
Қувонов Сардор Зокирович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 28
Ибодуллаев Толмас Шералиевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 16
Эшниёзов Мирҷалол – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 40
Умурқулова Назира Сувон қизи – рӯҳшиноси мактаби миёнаи таълими умумии рақами 16
Маманиёзов Ҳусниддин Тошмуродович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 32
Ҳавзаи интихоботии Қадим‑36
(мактаби миёнаи таълими умумии рақами 70, маҳаллаи Ӯзбеккенти, деҳаи Ӯзбеккенти)
Раиси комиссия:
Салоҳиддинов Мавлон Азимович – директори коллеҷи касбу ҳунари иҷтимоӣ-­иқтисодиёти Нарпай
Ҷонишини раиси комиссия:
Раззоқов Абдисаим Абдуҳалимович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 4
Котиби комиссия:
Солиев Абдували Абдусалимович – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Кӯкота
Аъзои комиссия:
Ёдгоров Бобур Туропович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 4
Ҷӯрақулов Ҳабибулло Муҳаммадиевич – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 4
Муртазоев Аброр Баҳриддинович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 70
Турдиева Дилсӯз – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 70
Самадов Баҳодур Қиличевич – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари иҷтимоӣ-­иқтисодиёти Нарпай
Рӯзиев Амин Қурбонович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 5
Кунузоқова Адиба Турсуновна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 70
Рустамов Икром – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 48
НОҲИЯИ ПАХТАЧӣ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Султонобод‑37
(бинои коллеҷи касбу ҳунари автомобил ва роҳҳои Пахтачӣ, маҳаллаи Мирзо Олим)
Раиси комиссия:
Норбӯтаев Толиб Турғунович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҳунарманд
Ҷонишини раиси комиссия:
Қурбонова Рӯзигул Эргашевна – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҳунарманд
Котиби комиссия:
Хайруллоев Илёс Қулматович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41
Аъзои комиссия:
Ризоев Ғайрат Ӯктамович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 7
Иброҳимов Акмал Тӯлқинович – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 7
Ҳайитова Шаҳноза Сайдуллаевна – ҳамшираи шафкати поликлиникаи оилавии деҳаи рақами 31
Ёвқочова Муборак Мейлиевна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 7
Отақулова Нафиса Шовдировна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 7
Муродова Лобар Хайруллаевна – тарбиятгари ташкилоти таълими томактабии рақами 10
Расулова Навбаҳор Намозовна – дояи «Гӯрӯғли шифокор уйи»-и тобеи поликлиникаи оилавии деҳаи рақами 31
Давлатова Раъно Норқувватовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 7
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Хумор‑38
(бинои коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қишлоқи Пахтачӣ, маҳаллаи Чоргӯша)
Раиси комиссия:
Муҳаммадиев Йигиталӣ Ғаниевич – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қишлоқи Пахтачӣ
Ҷонишини раиси комиссия:
Ҷӯраев Абдулло Қӯчқорович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 29
Котиби комиссия:
Маҳманов Фарҳод Рӯзиқулович – оператори компутери коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қишлоқи Пахтачӣ
Аъзои комиссия:
Азизова Маъмура Искандаровна – нозири шӯъбаи кадрҳои коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қишлоқи Пахтачӣ
Азимов Юнус Абдуалимович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 33
Назарова Шоирахон Набиевна – нафақахӯр
Нурбоева Ӯрозхол Эшмаматовна – нафақахӯр
Ҳакимова Дилором – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Чоргӯша
Ҳакимов Ҷамшид Азимович – устои таълими коркардабароии коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қишлоқи Пахтачӣ
Шониёзов Нуриддин Рамазонович – нафақахӯр
Юлдошева Юлдуз Пурхоновна – ҳамшираи шафқати Итиҳоди тиббии ноҳия
НОҲИЯИ НУРОБОД
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Собирсой‑39
(бинои мактаби мусиқа ва санъати бачагонаи рақами 18, шаҳраки Нуробод, кӯчаи Мустақиллик, хонаи рақами 22)
Раиси комиссия:
Наханов Элбек Юлдашевич – сардори шӯъбаи хазинадории ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Бойбӯриев Баҳром Бозорович – сармуҳандиси шӯъбаи ноҳиявии корхонаи давлатии унитарии «Тоза ҳудуд»
Котиби комиссия:
Тоҷиев Обид Оролович – сармуҳандиси корхонаи унитарии «Нуробод ноҳия йӯллардан фойдаланиш»
Аъзои комиссия:
Баҳриддинов Давронҷон Раҳим ӯғли – мутахассиси сардори шӯъбаи статистикаи ноҳия
Исломов Парда Абдураҳимович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 2
Ибодуллаев Мирҷалол Бекназар ӯғли – сарархитектори ноҳия
Тангирова Норгул Омоновна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Шарқ юлдузи
Давлатова Дилшода Наримоновна – раиси шӯъбаи ноҳиявии Ҷамъияти «Қизил ярим ой»
Бойназаров Нурали Шерқул ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Ҷӯраева Азиза Хушвақтовна – ҷонишини директори мактаби мусиқа ва санъати бачагонаи рақами 18
Холбоев Элбек Баҳодирович – раиси ҷамияти масъулияташ маҳдуди «Нуробод деҳқон бозори»
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Улус‑40
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 3, маҳаллаи Улус
Раиси комиссия:
Бердиқулов Исроил Эшқулович – директори Маркази таъмини шуғли ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Хӯҷамияров Сироҷиддин Хушимович – роҳбари шӯъбаи ноҳиявии Маркази маънавият ва маърифат
Котиби комиссия:
Ирисов Тӯлқин Ӯктамович – ҳисобдори шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Аъзои комиссия:
Юнусов Аслиддин Иброҳимович – сармуҳандиси садорати ободонии ҳокимияти ноҳия
Ҳайдаров Ойбек Саъдинович – сардори гурӯҳи шӯъбаи хазинадории ноҳия
Тоҷиев Зафар Шерпӯлат ӯғли – ҳисобдори шӯъбаи хоҷагии қишлоқи ноҳия
Ҳайитова Зулфизар Ҷумабоевна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Улус
Арамов Қайнар Чориёрович – инспектори шӯъбаи ноҳиявии Хазинаи нафақаи ғаёрибуҷави
Ҷуманиёзова Зилола Раҳимҷоновна – муаллимаи коллеҷи касбу ҳунари иқтисодиёт ва сервиси Нуробод
Саъдинов Исмоил Нормуродович – мутахассиси корхонаи давлатии ноҳиявии хизмати «Ермулккадастр»
Каримова Гулшода Рӯзимуродовна – муаллимаи коллеҷи касбу ҳунари иқтисодиёт ва сервиси Нуробод
НОҲИЯИ ПАСТДАРҒАМ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Мевали‑41
(бинои коллеҷи агросаноати Пастдарғам, ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пахтакор)
Раиси комиссия:
Қораева Назира Юсуфовна – директори коллеҷи касбу ҳунари агросаноати Пастдарғам
Ҷонишини раиси комиссия:
Алиев Салоҳиддин Холдорович – муаллими коллеҷи касбу ҳунари агросаноати Пастдарғам
Котиби комиссия:
Муродова Наргиза Исомиддин қизи – муаллимаи коллеҷи касбу ҳунари агросаноати Пастдарғам
Аъзои комиссия:
Ҷомуродов Мирҷалол Холмуродович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 104
Мустаев Латиф Одилович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пахтакор
Норқобилова Санобар Ӯроловна – котибаи ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пахтакор
Отаёрова Ҳабиба Болиқул қизи – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 104
Сейдабуллаева Гулҷамила Ҷолмирзаевна – директори коллеҷи касбу ҳунари агросаноати Пастдарғам
Усанова Гулнора Баҳриддиновна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пахтакор
Ӯсарова Манзура Абдуалимовна – котибаи масъули ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Мустақиллик
Худойбердиев Саъдин Мавлонович – посбони ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пахтакор
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Гӯзалкент‑42
(бинои коллеҷи касбу ҳунари иқтисодиёт ва сервиси Гӯзалкент, ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Олти қаҳрамон)
Раиси комиссия:
Бобомуродова Сабоҳат Мамарасуловна – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 111
Ҷонишини раиси комиссия:
Бобомуродова Малоҳат Мамарасуловна – оператори компутери мактаби миёнаи таълими умумии рақами 111
Котиби комиссия:
Бозоров Уйғун Тошмаматович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 111
Аъзои комиссия:
Ғаффоров Мардон Исмоилович – муаллими коллеҷи касбу ҳунари иқтисодиёт ва сервиси Гӯзалкент
Каттаев Аслиддин Баҳодур ӯғли – муаллими коллеҷи касбу ҳунари иқтисодиёт ва сервиси Гӯзалкент
Мардиева Ӯғилой Турсунмуродовна – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Олти қаҳрамон
Рисов Сайфулло Бӯрибоевич – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Олти қаҳрамон
Сарсонова Гулҳаё Азатхоновна –муаллимаи коллеҷи касбу ҳунари иқтисодиёт ва сервиси Гӯзалкент
Тангирова Машҳура Бахтиёровна – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Гӯзалкент
Тӯраева Дилбар Тоҳировна – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Гӯзалкент
Холиқова Дилфуза Ҷӯрақуловна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Олти қаҳрамон
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Ҷумъа‑43
(бинои мактаб-­интернати ихтисосонидаи давлатии таълим умумии рақами 28, маҳаллаи Пӯлатчӣ)
Раиси комиссия:
Абдусаломова Гулдона Ӯриновна – рӯҳшиноси мактаб-­интернати ихтисосонидаи давлатии таълими умумии рақами 28
Ҷонишини раиси комиссия:
Солиев Зайниддин Абдуҳамидович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пӯлатчӣ
Котиби комиссия:
Шерматов Бобур – муаллими мактаб-­интернати ихтисосонидаи давлатии таълими умумии рақами 28
Аъзои комиссия:
Эшмуродова Зинат Исматовна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Бӯстон
Туркманова Дилбар Очиловна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 125
Шерматов Бобур Пардаевич – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пӯлатчӣ
Сироҷев Нозирҷон Йӯлдошбоевич – муаллими мактаб-­интернати ихтисосонидаи давлатии таълими умумии рақами 28
Авалова Гулзода Олмосовна – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пӯлатчӣ
Давирова Ҳалима Қодировна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 125
Мардонова Дилфуза Абдухалиловна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 125
Омонов Шаҳбоз Баҳрулло ӯғли –фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Бӯстон
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Чортут‑44
(бинои коллеҷи касбу ҳунари автомобил ва роҳҳои Пастдарғам, ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Чортут)
Раиси комиссия:
Ҳошимова Сайёра Холмуродовна – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари автомобил ва роҳҳои Пастдарғам
Ҷонишини раиси комиссия:
Абдуллоев Хуршед Худойберди ӯғли – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Пӯлатчӣ
Котиби комиссия:
Ҷӯраева Салтанат Ҳусановна – мутахассиси МАР‑и коллеҷи касбу ҳунари автомобил ва роҳҳои Пастдарғам
Аъзои комиссия:
Қосимова Рушанахоним Ӯктам қизи – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Найман
Нурмаматова Дилдора Шермаматовна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Чортут
Нурмаматова Дилноза Шермаматовна – рӯҳшиноси коллеҷи касбу ҳунари автомобил ва роҳҳои Пастдарғам
Тӯраев Давлат Зиёдулло ӯғли – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Балхиён
Ҳамидов Суннат Ортиқович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Чортут
Худоёров Худойберди Саматуллаевич – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Балхиён
Чернов Александр Михайлович – муаллими коллеҷи касбу ҳунари автомобил ва роҳҳои Пастдарғам
Тӯраев Давлат Зиёдулло ӯғли– котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Чортут
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Арабхона‑45
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 72, ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Торариқ)
Раиси комиссия:
Юлдошев Руслан Шаҳриддинович – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари хизматрасонӣ ва сервиси Пастдарғам
Ҷонишини раиси комиссия:
Қаландаров Ҷасур – муаллими коллеҷи касбу ҳунари хизматрасонӣ ва сервиси Пастдарғам
Котиби комиссия:
Самадова Дамира – котибаи коллеҷи касбу ҳунари хизматрасонӣ ва сервиси Пастдарғам
Аъзои комиссия:
Аллаёров Меҳриддин Саҳаддинович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Торариқ
Ҷабборов Ортиқ Неъматович – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Эсабой
Иброҳимов Рустам Фурқатович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Баққол
Худойқулова Раъно Бозоровна – котибаи ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ағрон
Абдиев Абдухалил Абдуҳакимович – устои коркардабароии коллеҷи касбу ҳунари хизмат­расонӣ ва сервиси Пастдарғам
Эгамбердиев Камолиддин Комилович – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Торариқ
Ҷононов Ҳусниддин Азаматович – муаллими коллеҷи касбу ҳунари хизматрасонӣ ва сервиси Пастдарғам
Қӯйсинова Мадина Ихтиёр қизи – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Эсабой
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Пӯлатчӣ‑46
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68, маҳаллаи Катта Найман)
Раиси комиссия:
Тӯраев Тӯлқин Олмосович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Ҷонишини раиси комиссия:
Шермаматов Илғор Шерматович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Котиби комиссия:
Отабоева Мухлиса Қодировна – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Аъзои комиссия:
Амирова Маҳбуба Яхшибоевна – котибаи ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Катта Найман
Облоқулова Маъмура Отаёровна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Бешбола
Остонов Хуршед Сувонович – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Қӯқонӣ
Рӯзиқулов Ҷамол Суюнович – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Қӯқонӣ
Собирова Санобар Собировна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 68
Усмонова Нигора Бурҳоновна – котибаи маҳаллаи Кичик Найман
Ҳасанова Шаҳодат Ҳамдамовна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҳиндибой
Эшмуродова Мӯътабар Мардонова – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Кичик Найман
НОҲИЯИ САМАРҚАНД
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Оҳалик‑47
(бинои садорати ободонии ҳокимияти ноҳия, маҳаллаи Ӯрташиқ)
Раиси комиссия:
Юлдашев Бахтиёр Ҷӯрақулович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Янгиҷой
Ҷонишини раиси комиссия:
Бобоев Беҳзод Каримҷонович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 19
Котиби комиссия:
Халилова Мунира Абдувосеевна – котибаи ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Янгиҷой
Аъзои комиссия:
Зиёев Аълам Тешаевич –тадбиркори хусусӣ
Қораев Эркин Равшанович – посбони ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Янгиҷой
Қурбонова Шоира Исроиловна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 19
Самадов Абдукарим – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ёшлик
Сатторова Насиба Мардоновна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Янгиҷой
Султонова Сарвинисо Каримовна – ёрирасони тарбиятгари ташкилоти таълими томактабии рақами 39
Суюнов Саттор Ҳамидович – нафақахӯр
Ҳайдарова Интизор Меликовна – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 34
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Даштак‑48
(бинои маҳаллаи Оқмачит, маҳаллаи Оқмачит)
Раиси комиссия:
Сатторова Моҳичеҳра Ӯроқовна – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами- 22
Ҷонишини раиси комиссия:
Абдушукуров Абдумӯъмин – нафақахӯр
Котиби комиссия:
Ҷӯрақулов Аброр – корбарандаи ҷамъияти масъулияташ маҳдуди «Гулобод Нур Омад»
Аъзои комиссия:
Аҳмадов Дилшод Усмонович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Наврӯз
Зубайдов Раҳмат – посбони ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Қӯшмачит
Маматқулов Аброрқул – фаъоли ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Даштакиболо
Мирзоев Ҷамшед Норқулович – муаллими Донишкадаи давлатии забонҳои хориҷии Самарқанд
Муқумова Меҳринисо Абдуҳамидовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 22
Нарзуллоев Файзулло Меликович – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Рустам
Раҳмонов Абдумалик – нафақахӯр
Эгамбердиев Умед Маматқулович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 7
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Равонак‑49
(бинои коллеҷи касбу ҳунари ҳунармандии миллии Равонак, маҳаллаи Равонак)
Раиси комиссия:
Ҳабибов Абдурафиқ Ҳакимович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 33
Ҷонишини раиси комиссия:
Аҳмадова Машҳура Аслиддиновна – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 54
Котиби комиссия:
Асадова Муҳиба Ҳоҷиевна – котибаи ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Равонак
Аъзои комиссия:
Ҷумаева Нигора Асроровна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Равонак
Зикиряев Шуҳрат Абдураҳмонович – муаллими коллеҷи касбу ҳунари сохтмон ва саноати Равонак
Латипов Суҳроб Муталибович– ходими ҷамъияти масъулияташ маҳдуди «Ниёз бахт»
Муллабеков Бобурбек Нурмаҳматович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 33
Муҳаммадиева Зебинисо Ҳазратқуловна – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 33
Тӯраев Ориф Муродқулович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Равонак
Умарова Гулмира Асламовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 33
Умарова Феруза Асроровна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 33
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Дӯстлик‑50
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 55, маҳаллаи Арабхона)
Раиси комиссия:
Бердиқулова Додар Нурмановна – раиси ҷамъияти ҳимояи ҳуқуқи истеъмолгарони ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Ӯтамуродов Шавкатилло Саъдинович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Юқори Қайнама
Котиби комиссия:
Тоғаева Сурайё Асроровна – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари хизмати маишии Самарқанд
Аъзои комиссия:
Аҳмедова Нурия Олимовна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 55
Маҳмудов Мамад Мавлонович – ҳисобдори хоҷагии фермерии «Маҳмуд Валиҷон»
Ниёзов Ӯктам Ибрагимович – муаллими коллеҷи касбу ҳунари хизмати маишии Самарқанд
Пӯлодов Зоир Турсунович – нафақахӯр
Раҷабов Озод Нуриддинович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Хишрав
Раззоқов Муртазо Муродович – нафақахӯр
Усмонов Мафтун Шодиевич –тадбиркори хусусӣ
Ҳайитов Шоҳназар Убайдуллоевич – мутахассиси ҷамъияти ҳимояи ҳуқуқи истеъмолгарони ноҳия

НОҲИЯИ ТАЙЛОҚ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Сочакиболо‑51
(бинои коллеҷи касбу ҳунари хизмати маишии Тайлоқ, маҳаллаи Узунқишлоқ, деҳаи Узунқишлоқ)
Раиси комиссия:
Дониёров Шавкат Тилавбердиевич – иҷрокунандаи вазифаи директори Маркази таъмини шуғли ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Шаропов Ҳамидҷон Ризвонқулович – мудири шӯрои гурӯҳи ташкилӣ-­услубии ноҳиявӣ, оиди мувофиқгардонии фаъолияти органҳои худидоракунии шаҳрвандон
Котиби комиссия:
Бобоқулов Асрор Аброрович – иқтисодшиноси шӯъбаи таълими томактабии ноҳия
Аъзои комиссия:
Раҳмонов Даврон Мамадаминович – мутахассиси корхонаи давлатии унитарии ноҳиявии хизмати «Ермулккадастр»
Тошпӯлодов Фарид Олимович – мутахассиси корхонаи хизмати давлатии унитарии ноҳиявии «Ермулккадастр»
Юлдошева Саноат Шароповна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Узунқишлоқ
Рашидова Манзура Боқиевна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Бунёдкор
Раҳматова Камола Фарҳодовна – инспектори шӯъбаи ноҳиявии сабти асноди ҳолати шаҳрвандӣ (САҲШ)
Акрамова Лола Пӯлатовна – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 11
Солиева Дилобар Саъдиевна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ворсин
Эшмуродова Мастура Эгамовна – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 12
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Тайлоқ‑52
(бинои коллеҷи педагогикаи Тайлоқ, маҳаллаи Қӯрғонча, деҳаи Қозихона)
Раиси комиссия:
Эшонқулова Муҳиба Сафаровна – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 51
Ҷонишини раиси комиссия:
Сироҷиддинов Ғазал Ҷамолович – сардори шӯъбаи маданияти ноҳия
Котиби комиссия:
Маматқулов Шерзод Ёрқулович – директори мактаби бачагонаи мусиқа ва санъати рақами 29
Аъзои комиссия:
Қосимова Инобат Мингбоевна – архивчии шӯъбаи САҲШ‑и ноҳия
Ҷонибеков Фарҳод Рустамович – сармутахассиси шӯъбаи маданияти ноҳия
Тоғаев Шодиёр Муxторович – котиби ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Хӯҷақишлоқ
Ҷӯрақулов Манучеҳр Раҳматуллаевич – менеҷери шабакаи телекоммуникатсияи ноҳиявии ширкати аксиядории «Ӯзбектелеком»
Нурматова Матлуба Эшматовна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 30
Раббимова Мағруба Раҳимовна – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 51
Мусурмонов Ойбек Ӯктамович – раиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Сариосиё
Абдураҳмонова Гулчеҳра Ҳамроқуловна – мудираи пункти тиббии деҳаи «Адас»
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Боғизоғон‑53
(бинои коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қиш­лоқи Тайлоқ, маҳаллаи Боғизоғон)
Раиси комиссия:
Ҷабборов Мелиқул Ҳимматович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 41
Ҷонишини раиси комиссия:
Қодиров Ориф Абдувосеевич – ҷонишини директори коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қиш­лоқи Тайлоқ
Котиби комиссия:
Ҳамроев Бобур Олимҷонович – сардори шӯъбаи коллеҷи касбу ҳунари хоҷагии қишлоқи Тайлоқ
Аъзои комиссия:
Ҳакимова Дилдор Сиддиқовна – мудираи муассисаи таълими томактабии 14
Қодирқулова Сарвигул Мирзоалиевна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 40
Қурбонов Ӯктамҷон Ҳайдарович – сардори шӯъбаи ноҳиявии тартиби яккаи мувофиқгардонии сохтмони хонаву ҷой
Ҳасанов Ортиқ Тоҳир ӯғли – инспектори маркази таъмин шуғли аҳолии ноҳия
Умарқулов Ҷасур Ҳакимович – сардори шӯъбаи филиали ноҳиявии «Бонки саҳҳомӣ – тиҷоратии банки»
Йӯлдошева Роҳила Эргашевна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 12
Ҳакимова Санобар Ортиқовна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Галаботир
Мустафоева Дилафрӯз Қосимовна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Тараққиёт
НОҲИЯИ УРГУТ
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Ургут‑54
(бинои шӯъбаи молияи ҳокимияти ноҳия, шаҳри Ургут, шоҳкӯчаи Навоӣ)
Раиси комиссия:
Сувонов Акмал Маруббоевич – ходими шӯъбаи молияи ҳокимияти ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Ғафурова Зулайхо Хуррамовна – мутахассиси шӯрои ноҳиявӣ оиди мувофиқгардонии фаъолияти органҳои худидоракунии шаҳрвандон
Котиби комиссия:
Раҳмонов Муҳриддин Насим ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 1
Аъзои комиссия:
Муқадов Дилшод Нуруллоевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 54
Кириллова Елена Николаевна – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 54
Шукуров Аслиддин Абдуқаюмович – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 149
Турсунов Матлаббой Ҳақберди ӯғли – ҷонишини сардори шӯъбаи хазинадории ноҳия
Абдуназаров Шерзод Эргаш ӯғли – ходими шӯъбаи молияи ҳокимияти ноҳия
Мингбоев Қобил Қаҳҳорович – сарҳуқуқ­шинос-­консулти шӯъбаи молияи ҳокимияти ноҳия
Бегалиев Бахтиёр Султонмуродович – сардори гурӯҳи барӯйихатгирии маҷбуриятҳои ҳуқуқии шӯъбаи хазинадории ноҳия
Меликов Ҳамроҳқул Олим ӯғли – мутахассиси филиали Бонки миллии фаоълияти иқтисоди берунаи Ургут
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Мирзақиш­лоқ‑55
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 28, маҳаллаи Қуйи Алгар)
Раиси комиссия:
Қудратов Обид Бозорович – ҷонишини сардори иттиҳоди тиббии ноҳия
Ҷонишини раиси комиссия:
Пардаев Шуҳрат Олтинбоевич – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 28
Котиби комиссия:
Эшмуродов Иброҳим Абдураззоқович – услубшиноси шӯъбаи таълими халқи ноҳия
Аъзои комиссия:
Мардонов Фаёз Акбар ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 28
Очилов Тӯлқин Искандарович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 28
Расулов Акмал Ҷамолиддин ӯғли – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 25
Сувонова Қундуз Саъдуллоевна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 10
Солиева Истатой Очиловна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Мирзақишлоқ
Саъдуллоев Абдулазиз Маҳмуд ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 33
Эшонқулов Муҳиддин Облоқул ӯғли – инспектори шӯъбаи ноҳиявии Хазинаи нафақаи ғайри буҷавӣ
Бойматов Фурқат Облоқулович –раҳбари агрофирмаи «Қайроқли»
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Тӯрткӯл‑56
(бинои коллеҷи агросаноат ва сервиси Ургут, маҳаллаи Тӯрткӯл)
Раиси комиссия:
Облоқулов Қосим Қиёмович – идоракунандаи филиали Ургути СТ «Халқ банки»
Ҷонишини раиси комиссия:
Аҳмадов Пӯлод Ҳамдамович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 11
Котиби комиссия:
Ғаффоров Илҳом Саъдуллаевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 124
Аъзои комиссия:
Воҳидов Ҷасур Каттабекович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 11
Расулов Мусурмон Сайфиевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 11
Сулаймонов Илёс Суюн ӯғли – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 75
Ҳалимов Ҷавлон Шоҳибаҳромович – мутахассиси сардори филиали Ургути СТ «Халқ банки»
Шодмонов Зариф Зиёдулло ӯғли – назораткунандаи филиали Ургути СТ «Халқ банки»
Раҷабов Зафар Юсупович – сардори шӯъбаи Иттиҳоди тиббии ноҳия
Дӯстов Маъдиқул Рӯзиқулович – мудири пунк­ти тиббии деҳаи «Ҳамза»
Маҳмудов Зафар Имомович – раҳбари агрофирмаи «Мӯминобод»
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Бешёғоч‑57
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 132, маҳаллаи Қуйиқишлоқ)
Раиси комиссия:
Холиқов Азамат Аъзамович – сардори шӯъбаи ноҳиявии инспексияи назорат аз болои маҷмӯи Агросаноат
Ҷонишини раиси комиссия:
Холмирзоев Ҳамроз Муродуллоевич – иҷрокунандаи вазифаи раиси шӯъбаи ноҳиявии иттиҳоди «Ҳунарманд»
Котиби комиссия:
Эргашев Қаҳрамон Намозович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 119
Аъзои комиссия:
Файзиев Рӯзимат Абдунабиевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 132
Мирзоев Суқрот Раҳимович – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 132
Мардонов Элдор Абдураҳмонович – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 17
Орипов Ҷуманазар Хурсандович – иҷрокунандаи вазифаи сардори корхонаи таъминоти барки ноҳия
Норматов Облоберди Ҳазратқулович – мудири пункти тиббии деҳаи «Узунқишлоқ»
Намозова Муниса Зойировна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Қуйиқишлоқ
Хушвақтова Турсун Эшмаҳмадовна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 28
Хидирова Зоира Узоқовна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 36
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Ҷозмон‑58
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 51, маҳаллаи Ҷӯробтепа)
Раиси комиссия:
Ҷабборов Ғолиб Толиббоевич – раиси Шӯрои ноҳиявии Иттифоқи ҷавонони Ӯзбекистон
Ҷонишини раиси комиссия:
Тӯйчиев Шералӣ Наҷмиддинович – ҷонишини якуми мудири шӯъбаи молияи ҳокимияти ноҳия
Котиби комиссия:
Авазов Нодир Одилович – директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 51
Аъзои комиссия:
Баракаева Зилола Тоҳирқул қизи – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 51
Абдукаримов Сайидмурод Душанбоевич – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 150
Мӯминов Синдор Ҷамолович – сардори ҷавонони коллеҷи касбу ҳунари агросервиси Ургут
Облаев Каримҷон Эркин ӯғли – сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 51
Шомуродов Ғулом Саидович – мудири пункти тиббии деҳаи «Сариқтепа»
Тошпӯлатова Зебинисо Эшназаровна –мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Ҷӯробтепа
Гадоева Машҳура Эргашевна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 31
Мелиев Бунёд Бойтемирович – роҳбари агрофирмаи «Ҷӯробтепа»
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Кенагас‑59
(бинои мактаби миёнаи таълими умумии рақами 103, маҳаллаи Кенагас)
Раиси комиссия:
Шарифов Ҳусниддин Бахтиёрович – иҷрокунандаи вазифаи сарвари филиали Ургути Бонки СТ «Микрокредитбанк»
Ҷонишини раиси комиссия:
Муҳаммадиев Наҷмиддин Қобилович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 113
Котиби комиссия:
Облоёров Зоҳириддин Қамариддинович – ҷонишини директори мактаби миёнаи таълими умумии рақами 113
Аъзои комиссия:
Маҳматқулов Ҳотам Ҷовлиевич – инспектори меҳнати Маркази таъмини шуғли аҳолии ноҳия
Элмуродов Элбек Наҷмиддин ӯғли – архивчии бойгонии таркиби шахсии ҳисоби хоҷагии байниноҳиявӣ
Хуррамов Адҳамҷон Акмал ӯғли –сардори ҷавонони мактаби миёнаи таълими умумии рақами 103
Исмоилов Муҳаммадалӣ Муҳаммадамин ӯғли – муаллими мактаби миёнаи таълими умумии рақами 103
Турсунова Умеда Зафар қизи – муаллимаи мактаби миёнаи таълими умумии рақами 103
Раҷабов Ҷавлон Ҷабборович – мутахассиси филиали Ургути Бонки СТ «Агробанк»
Ҳакимов Ғиёсиддин Иноятуллаевич – сармутахассиси филиали Ургути СТ «Микрокредитбанк»
Хӯҷматов Обидҷон Зоҳидович – шифокори Иттиҳоди тиббии ноҳия
Комиссияи ҳавзаи интихоботии Чинор‑60
(бинои мактаби бачагонаи мусиқа ва санъ­ати рақами 31, маҳаллаи Дӯстлик)
Раиси комиссия:
Абдураҳмонов Азизҷон Олтинбоевич – ҷонишини директори коллеҷи тиббии Ургут
Ҷонишини раиси комиссия:
Мардонов Шавкат Эшонқулович – ҷонишини директори мактаби бачагонаи мусиқа ва санъати рақами 31
Котиби комиссия:
Раҳматов Рустам Олимҷон ӯғли – сардори ҷавонони коллеҷи тиббии Ургут
Аъзои комиссия:
Раҳмонов Илҳом Саидмуродович – муаллими мактаби бачагонаи мусиқа ва санъати рақами 31
Ҳамроева Раҳима Қосимбоевна – мутахассиси ҷамоати шаҳрвандони маҳаллаи Дӯстлик
Эргашев Комилҷон Ҳусейнович – сармутахассиси филиали Ургути Бонки СТ «Савдогар»
Баҳриев Дилшод Ғайбуллаевич – иҷрокунандаи вазифаи сардори шӯъбаи захираҳи замин ва кадастри давлатии ноҳия
Маҳмашукуров Қодир Қиличевич – мураббии Мактаби варзишии бачагон ва наврасони рақами 1
Ҳақназарова Назира Мухторовна – мудираи шӯъбаи ёрии таъҷилии Иттиҳоди тиббии ноҳия
Шодмонова Фарида – китобдори мактаби бачагонаи мусиқа ва санъати рақами 31
Абдураҳмонова Нодира Боқиевна – мудираи муассисаи таълими томактабии рақами 7